سوپرمارکت اینترنتی مشهد

خرید برنج ایرانی از سوپرمارکت اینترنتی ارزانسرا

خرید برنج ایرانی از سوپرمارکت اینترنتی ارزانسرا

آیا شما هم جزء آن دسته از خانواده هایی هستید که حداقل یک وعده غذایی روزانه آنها را برنج تشکیل می دهد؟ به نظر می رسد ایران روزها برنج ایرانی مهمان هر روزه سفره های ماست و اکثر خانواده ها حداقل یک بار در روز برنج مصرف می کنند. درواقع برنج، وعده غذایی اصلی بیش از نیمی از مردم جهان است.

قاره آسیا که بیشترین جمعیت دنیا را در خود جای داده، بالاترین میزان مصرف برنج را نیز داراست.

مرغوب ترین برنج ایرانی در استان های شمالی کشور مخصوصا مازندران و گیلان کشت می شود. پس از این دو استان، به ترتیب گلستان، فارس و خوزستان استان هایی هستند که بیشتری تولید برنج ایرانی را به خود اختصاص داده اند.

انواع برنج ایرانی

این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که برنج ایرانی از نظر کیفیت و عطر و طعم، حرف اول را در تمام دنیا می زند. برنج ایرانی نیز انواع مختلفی دارد که به طور کلی می توان آن را به سه دسته طارم، صدری و پرمحصول تقسیم کرد. در ادامه توضیحات کوتاهی درباره این سه نوع برنج خواهیم داد.

02 1 - خرید برنج ایرانی از سوپرمارکت اینترنتی ارزانسرا

انواع برنج طارم

این نوع برنج عموما در استان های شمالی کشت می شود و انواع مختلفی دارد. اما برخی از انواع این برنج ایرانی به دلیل هزینه بهره وری زیاد، در شمال کشور زیر کشت نمی روند. از انواع برنج طارم می توان به گونه های زیر اشاره کرد:

 1. برنج موسی طارم: از انواع بسیار پرطرفدار برنج ایرانی است که به دلیل قیمت بالای فرآوری آن، کشت این نوع برنج خوش عطر و طعم در استان های شمالی نسبت به سایر برنج ها کمتر است.
 2. برنج طارم دیلمانی: این نوع برنج جزء رده برنج های دانه بلند قلمی است و در برخی از مناطق استان مازندران مثل تنکابن و رامسر کشت می شود.
 3. برنج طارم رشتی: از با کیفیت ترین انواع برنج ایرانی با عطر و طعم بسیار عالی است که بیشتر سمت نواحی فریدون کنار کشت می شود.
 4. برنج اهلمی طارم: این برنج که کوتاه تر و چاق تر از برنج صدری است، ماندگاری بسیار بالایی داشته و بعد از پخت بسیار نرم می شود.
 5. برنج رشتی سرد: این نوع برنج مانند برنج هاشمی، عطر خوشی داشته و در استان مازندران و نواحی فریدون کنار کشت می شود.
 6. برنج سنگ طارم: این برنج ایرانی ریزتر از برنج هاشمی و دم سیاه است و رنگی کدر و متمایل به نباتی دارد. نام های دیگر آن طارم عطری و طارم استخوانی است.
 7. برنج طارم محلی: برنجی فوق العاده خوشمزه که در نواحی فریدون کنار کشت می شود. این برنج از برجسته ترین برنج های استان های شمالی است که در فرآیند کشت آن از کود شیمیایی استفاده نمی شود. ارزش غذایی این برنج بسیار بالا است که بهتر است به صورت آبکش مصرف نشود تا خواص آن حفظ شود.
 8. برنج عنبربو: این نوع برنج که در خوزستان و نواحی اطراف شوشتر کشت می شود، زیاد قد نمی کشد اما عطر بسیار خوبی دارد.

04 1 - خرید برنج ایرانی از سوپرمارکت اینترنتی ارزانسرا

انواع برنج صدری

این نوع برنج ایرانی از پروتئین بالایی برخوردار بوده و معمولا در شهرهای استان گیلان کشت می شود. برخی از نمونه های برنج صدری عبارتند از:

 1. برنج صدری سالاری: این نوع برنج در مناطق گیلان، لاهیجان و آستانه اشرفیه کشت می شود و از کیفیت بسیار عالی در پخت برخوردار است.
 2. برنج صدری حسن سرایی: کشت این برنج مجلسی گران قیمت، محدود بوده و به راحتی نمی توان آن را پیدا کرد. این برنج ایرانی در نواحی مازندران و قائم شهر کشت می شود و عطر و طعم و ظاهری فوق العاده عالی دارد.
 3. برنج صدری دم سیاه: از برنج های معطر ایرانی است که بیشتر در آستانه اشرفیه و محدوده لاهیجان، سیاهکل، لنگرود یافت می شود.
 4. برنج صدری دم سفید: کشت کم و کیفیت بالای این محصول موجب شده که جزء برترین انواع برنج ایرانی قرار بگیرد. فقط افراد ماهر می توانند این نوع برنج را از میان سایر انواع برنج تشخیص دهند.
 5. برنج صدری دم سرخ: این برنج مشابه برنج دم سیاه و دم زرد است در نواحی گیلان، لاهیجان و ولشت کشت می شود.
 6. برنج صدری علی کاظمی: تشخیص این نوع برنج کمی دشوار دشوار است و می توانید آن را از صومعه سرا و فومن تهیه کنید. این برنج بسیار خوشمزه و دارای خواص غذایی بیشماری است.
 7. برنج صدری شاه پسند: این برنج در استان های شمالی بخصوص مازندران کشت می شود و مانند سایر انواع برنج صدری از قیمتی بالا برخوردار است.
 8. برنج صدری هاشمی: یکی از انواع درجه یک برنج ایرانی است که بیشتر در مهمانی ها و رستوران های درجه یک استفاده می شود.

05 1 - خرید برنج ایرانی از سوپرمارکت اینترنتی ارزانسرا

انواع برنج ایرانی پرمحصول

کیفیت برنج پرمحصول در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت است. این نوع برنج مقاومت بالایی در برابر آفت ها دارد. برخی از انواع برنج پرمحصول شامل موارد زیر می شود:

 1. برنج خزر: این نوع برنج ایرانی مشابه برنج طارم بوده و در مقایسه با سایر انواع برنج کمی کدرتر و چاق تر است. عطر و بوی آن معمولی است ولی کیفیت ایده آلی دارد.
 2. برنج فجر: طعم و مزه این برنج پس از پخت بسیار خوب است. برنج فجر را می توان از استان های شمالی مخصوصا مازندران تهیه کرد.
 3. برنج ندا و سپیدرود: این برنج پس از پخت تا حدودی نرم بوده و ارزش غذایی آن در حد متوسط رو به پایین است.
 4. برنج شفق: این نوع برنج قبلا به صورت وارداتی مورد استفاده قرار می گرفته، اما در حال حاضر در استان مازندران کشت می شود.

از دیگر انواع برنج ایرانی پرمحصول می توان به کادوس، زاینده رود، آمل 2، آمل 3 و… نیز اشاره کرد.

تهیه اینترنتی برنج ایرانی

این روزها سوپرمارکت های اینترنتی کار مردم را بسیار راحت کرده اند به طوری که شما می توانید حتی محصولاتی مانند برنج ایرانی را نیز به صورت اینترنتی و با چند کلیک خریداری کرده و به راحتی درب منزل تحویل بگیرید. با مراجعه به قسمت دسته بندی سوپرمارکت آنلاین ارزانسرا، نمونه های گوناگونی از انواع برنج ایرانی با کیفیت را مشاهده خواهید کرد.

شما معمولا از چه نوع برنجی در منازل و مهمانی های خود استفاده می کنید؟ از کیفیت و عطر و طعم برنج خود چقدر رضایت دارید؟ تجربیات ارزشمند خود را می توانید در قسمت نظرات با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.